Vestulefacebook icon  

Ar atklāšanas pasākumu 19.janvārī, tiešsaistes platformā ZOOM, norisinājās pilotprojekta “Nosūtījums uz muzeju”: Cēsu novada muzeji veselībai un labbūtībai prezentācija.

Muzeji sadarbībā ar medicīnas ekspertiem un konsultantiem ir izveidojuši īpaši izstrādātas programmas, lai palīdzētu cilvēkiem uzlabot mentālo veselību.

Projektā piedalās četri Cēsu novada muzeji un kultūras mantojuma institūcijas – Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Eduarda Veidenbauma muzejs “Kalāči” un Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre”.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā programmas savu darbību sāks 2022.gada 1.februārī.

Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs “Kalāči” un Kārļa Skalbes memoriālais muzejs “Saulrieti” savas programmas apmeklētājiem vērs no 2022.gada 1.maija.

Pilotprojekta mērķis ir radīt sociālo aktivitāšu izrakstīšanas programmu Cēsu novada muzejos. Tas kalpos kā pamats, lai izveidotu pastāvīgu un oficiāli atzītu sadarbību starp kultūras un veselības nozarēm Cēsu novadā.

Nākotnē paredzēts papildināt programmu klāstu un projektā iesaistīt arī citas Cēsu novada kultūras mantojuma institūcijas.

Šī ir pirmā iniciatīva Latvijā, kas apvieno muzejus un mentālās veselības profesionāļus viena novada ietvarā, lai attīstītu mūsdienīgu sadarbību starp kultūras un veselības aprūpes sektoriem.

“Aizvien vairāk tiek novērtēta muzeju loma un nozīme cilvēku ikdienā. Mēs vairs neesam tikai institūcijas, kuras krāj, glabā un izglīto. Mēs, muzeji, esam patvērums, vieta kur atkal atrast sevi un atjaunot savus iekšējos resursus,“ stāsta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja un viena no projekta iniciatorēm Kristīne Skrīvere.

Pēc valdības pasūtījuma 2018.gadā Lielbritānijas ekonomikas fonds sagatavojis publikāciju, kurā aprakstīti pieci veselības labjūtes faktori. Tā ir būšana kopā, iespēja būt aktīvam, iespēja mācīties, palīdzēt un būt vērīgam. Aprakstītie faktori ļoti labi pielietojami arī muzeja jomā.

Nosūtījums uz muzeju dos iespēju atbrīvoties no ikdienas stresa, darbojoties grupā ārpus ierastās vides. Tas spēs uzlabot garastāvokli, piedāvājot iespēju iesaistīties dažādās aktivitātes. Tā būs iespēja apgūt jaunas zināšanas, ka palīdzēs celt pašapziņu un veicinās apmierinātību ar dzīvi.

Tiekamies Cēsu novada muzejos!

Aktualitātes

17 Maijs 2022
Jaunpiebalgas apvienības pārvalde aicina Jaunpiebalgas un Zosēnu pagasta iedzīvotājus uz sarunu vakaru 18.maijā plkst.18.00.
17 Maijs 2022
Sestdien, 21.maijā, plkst.18.00 Jaunpiebalgas kultūras namā notiks Latvijas Nacionālā teātra izrāde ...
17 Maijs 2022
Svētdien, 22.maijā, plkst.14.00 Jaunpiebalgas Svētā Toma ev. lut. baznīcā notiks ...
13 Maijs 2022
Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli ...
12 Maijs 2022
Šobrīd notiek aktīvs Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes process, kas ...
12 Maijs 2022
Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iemesls izteikt vārdus ''Es ar Tevi lepojos!'' Apzinīgi paveikts ...
11 Maijs 2022
14.maijā Cēsu Vēstures un mākslas muzejs būs atvērts apmeklētājiem. Muzejs gaidīs ciemos no ...

Aktualitates JPPasakumi CN JPDomes lemumi JPdokumentiiepirkumipakalpojumi

Autortiesības © 2021 Cēsu novada Jaunpiebalgas apvienības pārvalde. Visas tiesības aizsargātas.
Reģistrācijas Nr. 90000031033  Gaujas iela 4, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu novads, LV-4125

Ukraina