facebook icon

Ņemot vērā, ka no 1. jūlija Vidzemes plānošanas reģiona administratīvā teritorija palielinājusies, 14. jūlijā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pārstāvji viesojās Ogres novadā un tikās ar jaunpievienotā novada pašvaldības speciālistiem. Sanāksmē VPR pārstāvēja Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede un Teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, savukārt Ogres novada pašvaldību pārstāvēja Infrastruktūras veicināšanas nodaļas telpiskais plānotājs-galvenais speciālists lauku infrastruktūras jautājumos Jevgēnijs Duboks, kā arī Aija Romanovska, Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja. Ņemot vērā, ka iepriekš Ogres novads bija Rīgas plānošanas reģiona administratīvajā teritorijā, sanāksmē piedalījās arī RPR telpiskās plānošanas speciāliste Sabīne Skudra, kura iepazīstināja ar Rīgas plānošanas reģiona telpiskajiem izaicinājumiem, kā arī pārstāvji no uzņēmuma, kas nolīgti Ogres novada attīstības plānošanas dokumentu izstrādei.

Tikšanās mērķis bija iepazīstināt Ogres novada pašvaldības pārstāvjus ar VPR attīstības plānošanas dokumentiem, tostarp kopējiem reģiona attīstības virzieniem un prioritātēm, vienlaikus noskaidrojot arī Ogres novada pašvaldības telpiskās attīstības izaicinājumus, vajadzības un ieceres. Iegūtā informācija palīdzēs aktualizēt gan VPR ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2030. gadam, jo saskaņā ar apstiprināto darba uzdevumu, tajā jāintegrē arī trīs jaunpievienoto novadu – Limbažu, Ogres un Saulkrastu – telpiskās attīstības vajadzības, gan pilnveidot izstrādes stadijā esošo VPR attīstības programmu 2021-2027. gadam

Līdzīgas tikšanās plānots organizēt arī ar Limbažu un Saulkrastu novadu pārstāvjiem.

Jāpiezīmē, ka š.g. 6. augustā tiks apstiprināta jaunā VPR Attīstības padomes, kā arī kopsapulces laikā tiks vēlēts VPR Attīstības padomes priekšsēdētājs un vietnieks. Sēde notiks Cēsu novada, Raiskuma pagasta Auciemā.

Padomes priekšsēdētājs papildus plānošanas reģiona nolikumā un citos normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei ar padomdevēja tiesībām var piedalīties Ministru kabineta sēdēs, Ministru kabineta komitejas sēdēs un valsts sekretāru sanāksmēs, kā arī pārstāv plānošanas reģionu Reģionālās attīstības apakšpadomē.

Ar š.g. 1. jūliju VPR administratīvajā teritorijā ietilpst 11 novadi – Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Ogres, Saulkrastu, Smiltenes, Valmieras, Valkas un Varakļānu novads.

Jautājumiem: Guna Kalniņa-Priede, VPR Administrācijas vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, VPR sabiedrisko attiecību vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Aktualitātes

aktualitatespasakumidomes lemumidokumentiiepirkumipakalpojumi

Autortiesības © 2021 Cēsu novada Jaunpiebalgas apvienības pārvalde. Visas tiesības aizsargātas.
Reģistrācijas Nr. 90000031033  Gaujas iela 4, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu novads, LV-4125