facebook icon

Šajā nedēļas nogalē, 17.aprīlī un 18.aprīlī, no plkst.9.00 līdz plkst.19.00, vai līdz brīdim, kad tiks izpotētas pieejamās vakcīnas, ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs aicināts vakcinēties pret Covid-19 Cēsu vakcinācijas centrā Bērzaines ielā 2a.
Kopā būs pieejamas 500 “AstraZeneca” vakcīnas, kas tiks vakcinētas ikvienam neatkarīgi no piederības prioritārām grupām. Tas nozīmē, ka ikviens, kurš vēlas vakcinēties pret Covid-19, aicināts stāvēt “dzīvajā” rindā. Tostarp aicināti arī tie, kuri ir kādā no prioritārajām grupām, bet līdz šim nav paguvuši saņemt vakcīnu – tiem tiks nodrošināta “ātrāka dzīvā rinda”.
Kas jāņem līdzi?
   • Personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
   • Ja persona vēlas ierakstu potēšanas pasē, jāņem arī tā, taču tas nav obligāti.
Kas jāņem vērā?
Lai saņemtu vakcīnu, būs jāstāv “dzīvajā” rindā, kuras plūsmu un drošības prasības kontrolēs Cēsu novada pašvaldības policijas un Zemessardzes spēki. Ieejot masu vakcinācijas centrā, personai jāievēro visi iekšējās kārtības noteikumi. Vakcinācijas process no reģistrācijas brīža līdz centra pamešanai aizņem aptuveni 20 minūtes.
Lai neveidotos drūzmēšanās un liela rinda, aicinām nepulcēties jau plkst.9.00. Lūdzam izmantot iespēju vakcinēties visas dienas garumā, novērojot, kad rinda ir īsāka. Tāpat aicinām uz sapratni, ja nākas ilgāk uzkavēties rindā.
Vakcinācijas dienā vēlams vilkt ērtu apģērbu, lai ārstam būtu viegli piekļūt pleca muskulim – laba izvēle ir krekls ar īsām piedurknēm. Uzreiz pēc vakcinācijas ārsts lūgs uzgaidīt apmēram 15 minūtes īpaši ierīkotā pēcvakcinācijas zonā, lai novērotu un vajadzības gadījumā sniegtu medicīnisko palīdzību.
Dati par vakcinācijas faktu tiek ievadīti e-veselības sistēmā, sadaļā "Vakcinācijas dati", apakšsadaļā "Potēšanas pase". Pēc vakcinācijas izsniedz apliecinājumu par vakcinācijas faktu.
Datiem e-veselībā varēs piekļūt gan ģimenes ārsts, gan ārstējošais ārsts, gan iedzīvotājs pats. Ja cilvēkam ir papīra formātā vakcinācijas pase, to ieteicams ņemt līdzi, un arī tajā veiks ierakstu par vakcināciju.
Vakcinētā persona saņems vakcinācijas kartīti, kurā būs informācija par saņemto pirmo devu, kā arī norādīts otrās devas saņemšanas datums. Tiem, kuri savu vakcīnu saņems sestdien, otrā deva paredzēta 19.jūnijā, bet tie, kuri savu vakcīnu saņems svētdien, otro devu saņems 20.jūnijā. Paredzētais intervāls starp vakcīnas devām saskaņā ar vakcinācijas rokasgrāmatu ir deviņas nedēļas. Otrās devas saņemšanas vieta būs tā pati – Cēsu vakcinācijas centrs Bērzaines ielā 2a.

Vispārīgi jautājumi par Covid-19 vakcīnām un atbildes uz tiem lasāmi ŠEIT.

Aktualitātes

aktualitatespasakumidomes lemumidokumentiiepirkumipakalpojumi

Autortiesības © 2019 Jaunpiebalgas novada dome. Visas tiesības aizsargātas.
Reģistrācijas Nr. 90000031033  Gaujas iela 4, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Jaunpiebalgas novads, LV-4125