Baltu vienības diena Drukāt
Trešdiena, 20 septembris 2017 13:52

baltu diena.0122. septembrī (piektdiena)tiek atzīmēta Baltu vienības diena, kurā aicinām baltu pēctečus Lietuvā, Latvijā un visā pasaulē pievienoties Baltu Vienības uguņu sasauksmei un laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00 iedegt ugunis kalnos, pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās.

Atcerēsimies mūsu tautu vēsturi un, apmeklējot ar to saistītās vietas, stiprināsim saiknes, kuras vieno baltus visā pasaulē. Lai Uguns gaisma vieno baltu garīgo tēvzemi! Uguns uz tāla kalna ir zīme: mēs esam! Uguns iedegšana vienlaikus nozīmē vienotību.
Aicinām kopienas, organizācijas un atsevišķus cilvēkus, kas 22. septembrī laikā no pulksten 20.00 līdz 21.00 piedalīsies Baltu Vienības uguņu sasauksmē, par to paziņot Lietuvā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ; Latvijā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . 
Lūdzam norādīt vietu, kur Baltu vienības uguns tiks iedegta, kas to darīs, un kontaktus saziņai.
Par katru pieteikto vietu mēs paziņosim sasauksmes kartē, lai kaimiņos esošie zinātu par Jūsu iekurto Vienības uguni, redzētu to no citiem kalniem un priecātos par to. Aiciniet draugus iedegt ugunis tuvējos kalnos, lai jūs redzētu cits citu! Ja atrodaties ārzemēs un nav iespējas aizbraukt uz baltu vēsturiskajām vietām, iededziet uguni mājās: lai Baltu Vienības Uguns zīme ceļo pa baltu zemēm un visu pasauli!
Ieteikumi par uguni:
• Lai arī kādā veidā jūs izvēlētos uguni kurt un par sevi gaismas ziņu izplatīt, pārliecinieties par ugunsdrošību!
• Ja miglas, lietus vai citu iemeslu dēļ ir slikta redzamība, iesakām sasauksmei izmantot lāzera gaismas: lāzeru lukturu starus vēršot augšup un kustinot

Jaunpiebalgas novadā sasauksmes kartē ir iezīmētas ugunskuru vietas:
• Skrāģu krogs -Tirguskalns
• Ķenci - Ķencu kalns
• Viņķi - Viņķu kalns

Piebaldzēn, piebiedrojies uguns sasauksmei!

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 20 septembris 2017 13:57
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux